GPW: Instal Kraków walczy o poprawienie szczytu

opublikowano: 12-01-2007, 13:40

Na półmetku piątkowej sesji kurs małopolskiej spółki dotarł do 28 zł wyrównując tym samym rekord w cenach zamknięcia z 14 grudnia.

Na półmetku piątkowej sesji kurs małopolskiej spółki dotarł do 28 zł wyrównując tym samym rekord w cenach zamknięcia z 14 grudnia.

Do zakupów akcji spółki zajmującej się montażem instalacji przemysłowych i związanych z ochroną środowiska skłaniają inwestorów głównie czynniki techniczne. Wczoraj kurs dotarł do grudniowego dołka 25 zł, ale go nie pogłębił. Przeciwnie, odbił w górę a dziś kontynuuje pozytywną tendencję.

Samo jednak wyrównanie rekordu z połowy grudnia to trochę mało. Inwestorzy jeśli nie dziś to w kolejnych dniach powinni postarać się wypchnąć notowania wyżej. Najlepiej by udało im się przebić rekord w cenach dnia. W grudniu próbowano tej sztuki czterokrotnie, lecz bez powodzenia. Na pobicie czeka poziom 29,9 zł.

Dodatkową szansą jest przedwczorajszy komunikat o podpisaniu z MPWiK umowy na budowę stacji diagnostycznej. Wartość kontraktu wynosi 3,5 mln zł, termin zakończenia prac został określony na wrzesień 2007 r. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane