GPW: Instal Lublin zdrożał o ponad 23 proc.

opublikowano: 07-03-2007, 16:46

Akcjonariusze Instalu Lublin doczekali się spekulacyjnego wzrostu notowań, dzięki któremu za jednym zamachem odrobili straty z 19 poprzednich sesji.

Podczas środowej sesji kurs lubelskiej spółki przekroczył poziom 7 zł, powyżej którego ostatnio znajdował się ostatniego dnia lutego. Jednak jeszcze tego samego dnia rozpoczęła się korekta, która do 5 marca zepchnęła notowania do 5,41 zł, czyli o prawie 23 proc.

Jak na razie nie ma żadnych informacji ze spółki, którym można by tłumaczyć dzisiejszy "odpał". Wygląda na to, że w miarę upływu czasu spółką interesowała się coraz liczniejsza grupa drobnych inwestorów, po tym jak w południe kurs Instalu osiągnął pierwszy raz górne widełki. Potem uczynił to jeszcze dwukrotnie.

Ostatecznie na finiszu sesji akcje spółki podrożały 23,75 proc., najmocniej spośród wszystkich spółek notowanych na GPW. Instal Lublin to spółka specjalizująca się w montażu instalacji grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, sanitarnych w obiektach przemysłowych, mieszkaniowych i użyteczności publicznej.

Jej największym atutem przyciągającym graczy z żyłką hazardzisty jest inwestor strategiczny - Mostostal Export. Spekulanci pamiętają, że spółka ta swego czasu była akcjonariuszem Budopolu Wrocław i Elektromontaż Warszawa, które dały mocno zarobić ostatnimi czasy. Sprzyja to rozpuszczaniu plotek rozbudzających wyobraźnię i mnożenie możliwych scenariuszy dalszych losów Instalu. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: Instal Lublin zdrożał o ponad 23 proc.