GPW: inwestorzy Centrostalu chcą zakończyć korektę

(Artur Szymański)
opublikowano: 21-12-2006, 11:22

Drugą kolejną sesję sporym wzrostem notowań cieszą się akcjonariusze Centrostalu Gdańsk, po tym jak Złomrex kupił 74,9 proc. udziałów austriackiego dystrybutora stali.

Drugą kolejną sesję sporym wzrostem notowań cieszą się akcjonariusze Centrostalu Gdańsk, po tym jak Złomrex kupił 74,9 proc. udziałów austriackiego dystrybutora stali.

Inwestorzy walczą o wybicie kursu górą z konsolidacji, w jakiej notowania spółki znajdują się od końca listopada. Po półtorej godzinie cena walorów Centrostalu wzrosła do 18 zł, czyli o 12 proc.

Zakończenie korekty będzie można obwieścić, gdy inwestorom uda się zamknąć niewielką lukę bessy 19,5-20,05 zł powstałą 29 listopada. Najbliżej tego celu ostatnio gracze byli podczas sesji 8 grudnia, gdy kurs wzrósł do 19,7 zł.

Nie udało się jednak zamknąć wówczas okna bessy, skutkiem czego notowania powróciły w obszar konsolidacji ograniczonej od dołu poziomem 14,0 zł. Znajduje się ono w połowie dużego białego korpusu powstałego 22 listopada.

Wsparcie osiągano dwukrotnie, 6 i 15 grudnia, ale ponieważ nie zostało przebite, to byki mają większe szanse powodzenia. Tym bardziej, że spółka we wtorek wieczorem opublikowała dobry komunikat. Do zarządu spółki został powołany Arkadiusz Guzierowicz, dyrektor zakupów Złomrexu, głównego akcjonariusza spółki z Wybrzeża.

Częstochowska firma na bazie Centrostalu chce zbudować grupę kapitałową, której roczne przychody mają w przyszłości sięgać 2,5 mld zł. Złomrex sfinalizował z koncernem Voestalpine kupno spółki handlującej stalą. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: inwestorzy Centrostalu chcą zakończyć korektę