GPW: Inwestorzy doceniają rozwój Netmedii

opublikowano: 06-02-2007, 14:30

Jednym z wyższych wzrostów notowań rzędu 15 proc. podczas wtorkowej sesji może się pochwalić operator systemów rezerwacji on-line.

Jednym z wyższych wzrostów notowań rzędu 15 proc. podczas wtorkowej sesji może się pochwalić operator systemów rezerwacji on-line.

Dziś spółka poinformowała o zawarciu umowy warunkowej na zakup 33 proc. udziałów spółki Polish Travel Quo Vadis za 8,4 mln zł. Firma działa na rynku turystycznym od 17 lat, sspecjalizuje się w rezerwacjach hotelowych i sprzedaży biletów lotniczych. Przychody za rok 2006 r. szacowane są na 50 mln zł.

Netmedia chwali się, że jest to już trzecia w tym roku transakcja kupna udziałów w innym podmiocie lub innych znaczących aktywów. „Zakup udziałów PTQV przyczyni się do dalszego wzmocnienia pozycji Netmedii na rynku internetowych rezerwacji turystycznych, w szczególności rezerwacji hotelowych” – czytamy w komunikacie spółki. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane