GPW: Inwestorzy mogą odrobić część strat z piątku

09-08-2004, 09:23

Po sporym spadku na poprzedniej sesji dziś rynek powinien się uspokoić. Inwestorzy mogą podjąć próbę odzyskania części ubiegłotygodniowych zdobyczy, których pozbawiła ich ostatnia godzina piątkowego handlu.

Panika, jaką można było zaobserwować po publikacji fatalnych danych z amerykańskiego rynku pracy, nie przeniesie się na początek poniedziałkowej sesji. Otwarcie zapowiada się na spokojne. Można się spodziewać otwarcia w pobliżu piątkowego zamknięcia.

W dalszej części sesji wydaje się, że inwestorzy mogą wykorzystać okazję, jaką stworzył spadek w końcówce piątkowej sesji i uzupełnić portfele tańszymi akcjami. Giełdy Eurolandu nowy zaczęły tydzień w pobliżu piątkowych poziomów, później możliwy jest wzrost.

Europejscy inwestorzy w piątek zareagowali chyba nazbyt dużym spadkiem. DAX i CAC40 piątek zakończyły ponad 2,6-proc. spadkami. Amerykańscy gracze byli trochę bardziej powściągliwi, skutkiem czego Dow Jones zakończył piątek 1,48-proc. spadkiem. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Inwestorzy mogą odrobić część strat z piątku