GPW: inwestorzy oczekują na decyzję RPP

Marek Druś
26-09-2001, 10:42

Na otwarciu środowej sesji główne indeksy giełdowe zanotowały wyważone wzrosty. Wskaźnik największych spółek WIG 20 na starcie handlu oddalił się od psychologicznego poziomu (1 tys. pkt) o 7 punktów. Wzrosty cen dotyczą przede wszystkim walorów blue-chipów oraz najważniejszych spółek technologicznych.

Akcje te starają się odreagowywać wcześniejszą przecenę. Warto zwrócić uwagę na Telekomunikację, która na starcie notowań przekroczyła pierwszą barierę dla aprecjacji jej kursu na poziomie 11 zł.

Zachowawczy początek sesji odzwierciedla niepewność inwestorów przed zakończeniem posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Na rynku panuje jednak przekonanie, że jej członkowie nie dokonają kolejnej obniżki stóp, co może mieć związek z wynikami wyborów parlamentarnych. Decyzję podjętą na posiedzeniu Rady, poznamy dopiero po południu.

Wydaje się, że gracze zdyskontowali wyniki wyborów oraz konieczność rozglądania się przez SLD za koalicjantem. Jednak zaistniała sytuacja i konsekwencje przetargów w negocjacjach koalicyjnych w dalszym ciągu mogą rodzić niepokój wśród graczy.

Do większego zaangażowania na rynku zniechęca również sytuacja na giełdach europejskich. Mimo że panuje stabilizacja, widoczna jest wyraźna selektywność sektorów, na których koncentruje się uwaga graczy. W niełasce są walory technologiczne. Europejski indeks tej branży zniżkuje około 1 proc.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: inwestorzy oczekują na decyzję RPP