GPW: inwestorzy Pepeesu realizują pokaźne zyski

opublikowano: 15-02-2007, 15:37

Na godzinę przed końcem czwartkowej sesji największy spadek kursu o prawie 10 proc. jest udziałem Pepeesu, z którego wycofują się spekulanci.

Na godzinę przed końcem czwartkowej sesji największy spadek kursu o prawie 10 proc. jest udziałem Pepeesu, z którego wycofują się spekulanci.

W ciągu siedmiu poprzednich sesji nieprzerwanego wzrostu notowań kurs Pepeesu skoczył o ponad 36 proc. Sygnałem do zakończenia kilkudniowej niezwykle intensywnej spekulacji papierami spółki jest dzisiejszy komunikat w sprawie należącego do spółki Browaru Łomża.

Klamka zapadła. Browar zostanie kupiony przez duńskiego inwestora Royal Unibrew za 126 mln zł. Strony dały sobie czas do 15 czerwca na podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży. Uzyskane środki Pepees przeznaczy na inwestycje, które pozwolą produkować skrobie zbożową i modyfikowaną. Póki co spółka wytwarza skrobię ziemniaczaną. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane