GPW: Inwestorzy wstrzymują się z decyzjami czekając na wyniki

Artur Szymański
16-02-2004, 11:19

Poniedziałkowa sesja zaczęła się małym spadkiem indeksów. Większość inwestorów skłania się ku kontynuacji piątkowej korekty. Nie ma jednak wielkiej ochoty do handlu akcjami.

Na otwarciu pierwszej sesji tygodnia WIG20 spadł o 0,5 proc., ale szybko doszedł do poziomu zamknięcia poprzedniej sesji. Handel jest bardzo mizerny, bo gracze czekają na wyniki kwartalne spółek. W pierwszej godzinie, wartość obrotu wyniosła zaledwie 30 mln zł. Przy tak niewielkim zaangażowaniu graczy, można się spodziewać nerwowych ruchów indeksów.

Popyt potrzebuje teraz chwili odpoczynku do wyprowadzenia ataku. Dlatego lepiej by było dla rynku, aby korekta piątkowa dziś znalazła kontynuację. Jeśli spadek w okolice 1700 pkt zostanie spożytkowany na spokojną akumulację papierów, to w kolejnych dniach można się spodziewać ataku na ubiegłoroczny szczyt w cenach intraday.

Przed sesją wyniki za IV kwartał podał BRE Bank. Okazały się gorsze od oczekiwań analityków. Analitycy CA IB w ostatnim raporcie prognozowali, że BRE straci w IV kwartale 34,2 mln zł. Tymczasem strata netto banku wyniosła 63,1 mln zł, choć widać zdecydowaną poprawę z analogicznym okresem 2002 r, gdy BRE straciło 309,1 mln zł. Marna to jednak pociecha, czemu inwestorzy dali wyraz 0,5-proc. spadkiem na otwarciu notowań.

Raport kwartalny podała już Agora. Mimo 0,2 mln zł straty (wg MSR) w IV kwartale, spółka 2003 r. zakończyła zyskiem w wysokości 2,1 mln zł. Skonsolidowane przychody Agory wzrosły w ubiegłym roku o 8,7 proc. do 853,5 mln zł. Na ten rok spółka prognozuje jednak jedynie jednocyfrowy wzrost sprzedaży. Dane finansowe Agory były zgodne z przewidywaniami rynku, ale notowania jej akcji spadają o prawie 1,3 proc.

W poniedziałek wyniki opublikują m.in. KGHM, ComputerLand i Comarch. W oczekiwaniu na nie akcje miedziowego kombinatu zyskują 0,3 proc., Comarch drożeje o 1,5 proc., a Computerland notowany jest bez zmiany kursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Inwestorzy wstrzymują się z decyzjami czekając na wyniki