GPW: Inwestorzy wznowili zakupy akcji największych spółek

(Artur Szymański)
opublikowano: 11-01-2006, 11:32

Pierwsze godziny środowych notowań akcji na warszawskiej giełdzie przynoszą odbicie indeksów w górę po korekcie zapoczątkowanej w poniedziałek po południu. WIG20 rośnie o prawie 2 proc. w czym największa zasługa KGHM drożejącego w tempie około 3,5 proc.

Pierwsze godziny środowych notowań akcji na warszawskiej giełdzie przynoszą odbicie indeksów w górę po korekcie zapoczątkowanej w poniedziałek po południu. WIG20 rośnie o prawie 2 proc. w czym największa zasługa KGHM drożejącego w tempie około 3,5 proc.

Po dwóch godzinach sesji obroty wynoszą około 400 mln zł, co jest wartością wyższą niż w poprzedniego dnia o tej samej porze, gdy ceny większości akcji traciły na wartości. Dzisiejsza wyższa aktywność inwestorów jest kolejnym potwierdzeniem korekcyjnego charakteru wtorkowego spadku.

Nie jest jednak powiedziane, że korektę mamy już za sobą. Lekkim niepokojem posiadaczy akcji może napawać ponowny gwałtowny wzrost optymizmu graczy na rynku kontraktów terminowych. Tam kompletnie nie widać podaży, skutkiem czego dodatnia baza zredukowana wczoraj do raptem kilku punktów, dziś ponownie rozciąga się do ponad 30 pkt. We wtorek podobna sytuacja skończyła się po południu gwałtownym spadkiem indeksów.

Mocno drożeją akcje najsilniejszej lokomotywy ostatniej fali hossy, czyli KGHM. Kurs skoczył około 3,5 proc., ale przy podejrzanie niewielkiej wartości handlu około 35 mln zł. Każe to ostrożnie traktować wyskok notowań miedziowego kombinatu. Około trzykrotnie wyższą wartością handlu może się pochwalić PKN Orlen drożejący w tempie około 0,5 proc.

Ponad 1 proc. zyskują akcjonariusze Telekomunikacji Polskiej, także przy sporej wymianie mierzonej ponad 70-mln obrotami. Trzeci kolejny dzień mocno zwyżkują spółki kontrolowane przez Ryszarda Krauze, o 5 proc. drożeją walory Softbanku, Prokom dodaje 3 proc. Żadna ze spółek z WIG20 nie traci na wartości, jedynie Netia utrzymuje się na wtorkowym poziomie.

Wolniej niż w poprzednich dwóch dniach zyskuje na wartości indeks spółek średniej kapitalizacji. MIDWIG rośnie o niespełna 1 proc., niemniej jednak środa jest już ósmym kolejnym dniem jego zwyżki. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane