GPW: jest zielone światło dla emisji Sygnity

Kamil Zatoński
opublikowano: 04-12-2007, 13:15

Zgodnie z oczekiwaniami, akcjonariusze spółki, kierowanej przez Piotra Kardacha, przegłosowali na walnym zgromadzeniu uchwałę o emisji. Kurs nabiera rozpędu.

Formalnie uchwała, dająca zarządowi prawo do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego została uchwalona przez drugie walne. Na tym, które odbyło się godzinę wcześniej, nie było akcjonariuszy, którzy posiadaliby wymaganą prawem ilość głosów.

Zgodnie z decyzją, zarząd ma do 30 czerwca 2008 r. prawo do podwyższenia kapitału o kwotę nie większą, niż 2,162 zł (a więc 2,162 mln akcji). Pieniądze potrzebne są spółce już dziś, bo Sygnity ma kłopoty z płynnym regulowaniem zobowiązań. Część z nich (35 mln zł) dotyczy obligacji, które muszą być wykupione do najbliższego czwartku. Wczoraj przedstawiciele firmy zapewnili, ze papiery zostaną wykupione lub zrolowane. Zapewniono jednocześnie, że nie ma przesłanek do spekulacji na temat bankructwa firmy.

Po wczorajszym wzroście o 6,6 proc., dziś kurs rośnie od momentu zakończenia walnego wzrósł z 34,50 do 35,50 zł (+2,9 proc.). KZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: jest zielone światło dla emisji Sygnity