GPW: Jupiter rośnie po kolejnej iwestycji w deweloperkę

KZ
03-09-2007, 10:05

NFI Jupiter, kierowany prze Janusza Koczyka, pochwalił się zakupem udziałów w spółce, będącej właścicielem nieruchomości w okolicach katowickiego Spodka. Kurs rośnie o 8 proc.

To będzie już drugi projekt deweloperski, w który zaangażowany jest fundusz.
Wcześniej objął niespełna 25 proc. udziałów w spółce celowej, mającej budować kolejny etap osiedla w Krakowie, nieopodal Rynku Głównego. Planowana powierzchnia mieszkalna to około 30 tys. m kw., co przy średniej cenie 8-9 tys. daje wartość projektu równą 240-270 mln zł.

Projekt katowicki jest mniejszy - 22 tys. m kw., ale Jupiter będzie w większym stopniu partycypował w przychodach i zyskach. Wartość projektu o roboczej nazwie Jupiter Plaza szacowana jest na 150 mln zł. Średnia cena za metr kwadratowy ma być nie niższa, niż 7 tys. To więcej, niż przeciętna dla Katowic, sięgająca w lipcu 5 tys. zł.

Działka ma już decyzję o warunkach zabudowy budynkiem biurowo-apartamentowym. Fundusz nabył 51 proc. udziałów w spółce za 11,2 mln zł. Na projekt krakowski zobowiązał się wydać 20 mln zł, a w sumie w deweloperkę chce zainwestować 100 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: Jupiter rośnie po kolejnej iwestycji w deweloperkę