GPW: KGHM blokuje zwyżkę WIG20

(Artur Szymański)
18-12-2006, 15:30

Gdyby nie negatywny wpływ taniejących akcji KGHM, to indeks WIG20 byłby na niewielkim plusie przed ostatnią godziną sesji.

Gdyby nie negatywny wpływ taniejących akcji KGHM, to indeks WIG20 byłby na niewielkim plusie przed ostatnią godziną sesji.

Akcje KGHM przez cały dzień tanieją w tempie około 2-2,5 proc. po ujawnieniu niekorzystnej dla spółki rekomendacji. Brytyjski bank HSBC obniżył zalecenie z „neutralnie” do „niedoważaj”, a co gorsze obniżył cenę docelową do 83 zł.

Poprzednia wycena analityków HSBC była ustalona na poziomie 103,1 zł. Oznacza to spadek poziomu ceny docelowej o 19,5 proc. Zarazem nowa wycena jest niższa od piątkowego zamknięcia notowań o 17,4 proc. Reakcja inwestorów mogła być tylko jedna – obniżenie zaangażowania w akcjonariacie miedziowego koncernu.

Nie ma jednak panicznej reakcji, nie ruszyła lawina zleceń sprzedaży. Spadek kursu o 2,5 proc. nie jest duży, a dodatkowo nie towarzyszą temu wysokie obroty. Na godzinę przed końcem sesji handel walorami KGHM przekracza 50 mln zł, co jak na tę spółkę jest wartością niewielką.

WIG20 od dłuższego czasu traci na wartości około 0,2 proc. To bardzo skromna strata. Wystarczy, by KGHM odrobił część strat, a indeks może wyjść na plus na finiszu notowań. Czy tak się jednak stanie zależeć może w pewnym stopniu od pierwszych minut notowań na Wall Street. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: KGHM blokuje zwyżkę WIG20