GPW: Kopex zyskuje na chińskim kontrakcie

opublikowano: 03-01-2007, 12:04

Kontrakt w Chinach pomaga przerwać korektę notowań akcji Kopexu. W południe kurs rośnie około 6,5 proc.

Kontrakt w Chinach pomaga przerwać korektę notowań akcji Kopexu. W południe kurs rośnie około 6,5 proc.

Katowicka spółka świadcząca usługi na rzecz górnictwa podpisała duży kontrakt z pekińską firmą China Shenhua Energy Company. Wartość umowy wynosi 33,15 mln USD, czyli ponad 95,57 mln zł. To nieco więcej niż wynoszą kapitały własne emitenta na koniec III kwartału 2006 r.

Spotkało się to z pozytywnym odbiorem ze strony giełdowych inwestorów, którzy zaczęli uzupełniać portfele akcjami katowickiego przedsiębiorstwa. Grudzień stał pod znakiem korekty po dużej zwyżce notowań z końca listopada wywołaną komunikatem w sprawie emisji akcji dla Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych, inwestora strategicznego spółki.

ZZM kontroluje ponad 65 proc. głosów na WZA Kopexu. Z kolei dominującym akcjonariuszem zabrzańskiej firmy jest Leszek Jędrzejewski posiadający ponad 80 proc. głosów. Przypomnijmy, że Kopex wyemituje akcje skierowane do wszystkich obecnych akcjonariuszy ZZM, po czym stanie się podmiotem dominującym wobec ZZM.

Powstanie grupa kapitałowa działającej w sektorze górniczym, o skonsolidowanych przychodach w wysokości około 1 mld zł w 2006 r. Przy ustalaniu parytetu wymiany, cena nowych akcji Kopexu zostanie wyliczona w oparciu o średnią arytmetyczną kursów z ostatnich sześciu miesięcy. Nabycie akcji ZZM przez Kopex planowane jest na pierwsze półrocze 2007 r. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / GPW: Kopex zyskuje na chińskim kontrakcie