GPW: korekcie notowań towarzyszy spadek obrotów

Administrator
14-01-2002, 12:41

Do południa wartość warszawskiego indeksu największych spółek WIG 20 spadła do około 1380 punktów. Z kolei obroty w porannej części poniedziałkowego handlu na GPW podliczono na niemal 80 mln zł, czyli mniej niż podczas poprzednich notowań. Póki co posiadacze akcji akceptują przecenę, traktując ją zapewne jako konieczność przed dalszą kontynuacją fali wzrostowej.

Do południa wartość warszawskiego indeksu największych spółek WIG 20 spadła do około 1380 punktów. Z kolei obroty w porannej części poniedziałkowego handlu na GPW podliczono na niemal 80 mln zł, czyli mniej niż podczas poprzednich notowań. Póki co posiadacze akcji akceptują przecenę, traktując ją zapewne jako konieczność przed dalszą kontynuacją fali wzrostowej.

Utrzymywanie się spokoju na rynku można potraktować jako czynnik optymistyczny, zwłaszcza w obliczu aktualnej sytuacji na rynakch zachodnioeuropejskich. Minimum jakie WIG 20 zanotował w trakcie ponannej części handlu pokrywa się z wartością z otwarcia sesji. Najwyższy, dotychczasowy poziom podczas dzsiejszych notowań to 1389 punktów wyznaczony w wyniku lekkiej przewagi popytu w pierwszych minutach sesji. Kolejne godziny przyniosły wprawdzie powolne obsuwanie się wskaźnika, jednak jego przecena nie sięgnęła nawet pierwszego wsprarcia na wysokości 1373 punktów.

Na nastrój wśród inwestorów na warszawskiej giełdzie wyraźnie podziałała niepewna sytuacja na rynku europejskim. Po gwałtownych wzrostach, które trwały ba GPW jeszcze w ubiegłym tygodniu przyszedł czas na korektę, której w dniu dzisiejszym sprzyjają echa ostrożne w swojej wymowie raportu o stanie gospodarki amerykańskiej przedstawionego przez szefa Rezerwy Federalnej Alana Greenspana i piątkowych spadków na giełdach za oceanem.

Netia po ujawnieniu szczegółów dotyczących nowej megaemisji traciła nawet 7 proc. Korekta silnych wzrostów nastapiła również na walorach Jutrzenki, która zapowiada znakomite wyniki za ostatni kwartał ubiegłego roku. Najważniejsze blue chipy GPW startowały ze stratami, natomiast wycenę z piątku utrzymuje Elektrim. Z koleio po okresie dobrych ocen dla inwestycji BRE w warszawski holding nastapiło ochłodzenie nastrojów wokół strategii banku i weryfikacja jej ocen. Na najbliższym walnym Elektrimu nastapi próba sił koalicji której przewodzi BRE z Vivendi. Tymczasem w końcu stycznia ma nastąpić zmiany z zarządzie Elektrimu, którego większość członków niechętnie patrzy na zwiększanie wpływów przez BRE.

Wśród walorów zwyżkujących dobrze radzą sobie akcje które w czasie fali wzrostowej znajdowały się po stronie spadkowiczów: MCI, 4Media. Rośnie też EFL, który zmierza konsekwentnie ku 200 zł przy symbolicznym obrocie. Tymczasem przypomniał o sobie Mostostal Płock, gdzie Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zbiera koalicję na WZA spółki. Akcje budowlanej firmy rosną 4,5 proc.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: korekcie notowań towarzyszy spadek obrotów