GPW: korekta powinna być kontynuowana

Administrator
09-01-2002, 09:43

W trakcie dzisiejszej sesji możemy mieć do czynienia z przedłużeniem korekty, która rozpoczęła się w dniu wczorajszym. Indeks największych spółek WIG 20 utknął w okolicach 1360 punktów.

W trakcie dzisiejszej sesji możemy mieć do czynienia z przedłużeniem korekty, która rozpoczęła się w dniu wczorajszym. Indeks największych spółek WIG 20 utknął w okolicach 1360 punktów. Poziom ten wydaje się obecnie stanowić najbardziej istotną barierę, której jednoznaczne przebicie pozwoli na kontynuację dosyć gwałtownego trendu wzrostowego rozpoczętego w pierwszych dniach stycznia.

Na przebieg dzisiejszych notowań największy wpływ powinno mieć spotkanie przedstawicieli RPP i rządu. Oficjalnie znane jest stanowisko rządu, który oczekuje niemal natychmiastowej i wyraźnej obniżki stóp procentowych. Jednak nie należy nastawiać się, aby jakiekolwiek decyzje ze strony Rady zostały podjęte zaraz po zakończeniu rozmów. Bez wątpienia wyraźna redukcja poziomu stóp przyczyniłaby się do powrotu strony popytowej i dalszych wzrostów na warszawskiej giełdzie. Wydaje się jednak, że w całej sprawie jeszcze w najbliższych dniach utrzymywać się będzie pat.

Wczorajsza sesja na amerykańskich rynkach akcji nie przyniosła nowych wartości prognostycznych i wyjaśnienia kierunku w jakim rynek podąży w najbliższych dniach. Ten brak jednoznaczności za oceanem, graczom w Warszawie zrekompensować powinien dzisiejszy przebieg notowań na parkietach zachodnioeuropejskich oraz zachowanie się kontraktów terminowych w USA w trakcie dnia.

Na rodzimym parkiecie uwaga ponownie zwróci się w kierunku papierów Netii. Wczoraj wieczorem pojawiły się informacje o bliskim porozumieniu z posiadaczami obligacji niezależnego telekomu.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: korekta powinna być kontynuowana