GPW: kurs Elektrobudowy pnie się na szczyt

(Artur Szymański)
30-11-2006, 13:33

Akcje Elektrobudowy na półmetku czwartkowej sesji osiągają wartość 114 zł. To więcej niż wynosi historyczny rekord w cenach zamknięcia

Akcje Elektrobudowy na półmetku czwartkowej sesji osiągają wartość 114 zł. To więcej niż wynosi historyczny rekord w cenach zamknięcia, ale wczoraj w ciągu dnia były droższe o 20 groszy.

Najwyższą wartość na zamknięciu notowań akcje Elektrobudowy osiągnęły w poniedziałek, kiedy kosztowały 112,5 zł. To jednak wciąż mało dla spekulantów, którzy w kolejnych dniach podjęli próbę wyciągnięcia kursu jeszcze wyżej. Bez powodzenia jednak.

Podczas wtorkowej sesji kurs wspiął się do 114,2 zł, ale nie udało się utrzymać tak wysokiego poziomu do końca sesji. Zamknięcie nastąpiło kursem 107,5 zł, a na wykresie ukształtował się duży czarny korpus. To zły sygnał toteż nie dziwi środowe pogłębienie spadku do 105,6 zł. Dziś jednak w graczy wstępują nowe siły.

Powodem dla windowania notowań w okolice wtorkowego rekordu intra jest komunikat o kupnie dużego pakietu akcji przez osobę związaną z członkiem rady nadzorczej. 20 listopada inwestor kupił 50 tys. akcji emitenta za cenę 96,0 zł. Dzień później dokupił 2264 walorów po kursach 99,0 i 100,0 zł.

To nie pierwszy w ostatnich dniach tego typu komunikat. Od 15 do 17 listopada członek rady nadzorczej Elektrobudowy w transakcjach giełdowych kupił łącznie pakiet 90 tys. walorów spółki po cenach jednostkowych 92-94,6 zł. Częste komunikaty o nabywaniu akcji przez osoby z kierownictwa firmy oraz z nimi powiązane rozbudzają wyobraźnię inwestorów.

Gracze domyślają się, że coś się w spółce szykuje, warto więc zawczasu stać się jej akcjonariuszem. Dziś w porannej fazie sesji przez rynek przeszła transakcja, której przedmiotem było 40 tys. walorów. Akcje zmieniły właściciela po kursie 107,5 zł, co dało jednorazowy obrót na poziomie 8,6 mln zł.  ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: kurs Elektrobudowy pnie się na szczyt