GPW: kurs Elektromontażu silnie się waha

KZ
opublikowano: 20-11-2007, 10:26

Już w pierwszej minucie dzisiejszej sesji notowania spółki, kierowanej przez Marka Kossowskiego, wzrosły o 10 proc. Po  dwóch kwadransach kurs jest jednak ledwo nad kreską. Przy niskiej płynności o  takie skoki nietrudno.

Elektroinstalacyjna firma z opóźnieniem opublikowała wczoraj raport finansowy za trzeci kwartał. Zakończono go zwyżką przychodów o 21 proc. do 17 mln zł, stratą operacyjną w wysokości 840 tys. zł i stratą netto 1,21 mln zł, dziewięć razy mniejszą, niż rok temu. To skutek przede wszystkim dużo niższych kosztów finansowych, które w trzecim kwartale wyniosły blusko 11 mln zł, teraz sięgnęły ledwie 0,40 mln zł.

Nie powinno to jednak zaciemniać obrazu fatalnej sytuacji, w jakiej znajduje się warszawska spółka: jej zobowiązania wzrosły do 217 mln zł, a formalnie Elektromontaż-Export wciąż znajduje się w stanie upadłości likwidacyjnej. Kilka dni temu zarząd złożył jednak do sądu wniosek o zmianę kwalifikacji upadłości na układową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane