GPW: kurs HTL-Strefy szybuje pod niebiosa

(Artur Szymański)
opublikowano: 21-11-2006, 11:24

Nie zwalnia tempa dynamiczna zwyżka kursu akcji HTL-Strefy. Po wczorajszym skoku o 44,3 proc. dziś akcje drożeją około 20 proc.

Nie zwalnia tempa dynamiczna zwyżka kursu akcji HTL-Strefy. Po wczorajszym skoku o 44,3 proc. dziś akcje drożeją około 20 proc.zobacz notowania

W dniu giełdowego debiutu, czyli w ubiegłą środę za akcję HTL-Strefy inwestorzy płacili nawet 91,9 zł, czyli 155 proc. więcej niż wynosiła cena emisyjna 36 zł. Wydawało się, że po tak spektakularnym wzroście nadejdzie czas na realizację zysków. Nic z tego, apetyty inwestorów są niezaspokojone.

Co prawda, kolejne dwie sesje przyniosły względną stabilizację ale wczoraj inwestorzy przypuścili drugi szturm na akcje producenta nakłuwaczy i lancetów dla diabetyków. W poniedziałek za akcję płacono aż 118 zł i jak się dziś okazuje to nie koniec wzrostów. Kurs osiągnął już wartość 142 zł, a obroty przekraczają 30 mln zł.

Duża wartość handlu wskazuje na intensywne zakupy nie tylko inwestorów indywidualnych, ale również funduszy. Przypomnijmy, że w ofercie publicznej redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła prawie 97 proc., natomiast popyt inwestorów instytucjonalnych przekroczył podaż akcji aż trzydziestokrotnie. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu