GPW: kurs MNI stabilny przed jutrzejszym debiutem PP

opublikowano: 23-01-2007, 15:42

Wartość akcji MNI nie zmienia się w istotny sposób, po tym jak GPW podała, że jutro do obrotu wejdzie ponad 22,57 mln praw poboru.

Wartość akcji MNI nie zmienia się w istotny sposób, po tym jak GPW podała, że jutro do obrotu wejdzie ponad 22,57 mln praw poboru.

Na niespełna godzinę przed końcem wtorkowej sesji na GPW kurs telekomunikacyjnej spółki MNI (d. Szeptel) jest na mniej więcej tym samym poziomie co wczoraj, czyli 5,35 zł. W dzisiejszym komunikacie zarząd giełdy podał, że jutro do obrotu trafią prawa poboru. Będzie można nimi handlować przez tydzień, do 30 stycznia.

Pojutrze natomiast ruszają zapisy na ponad 67,71 mln akcji serii L w ramach wykonywania prawa poboru. Potrwają do 2 lutego. Cena emisyjna wynosi 1 zł. Jedno prawo poboru uprawnia do kupna trzech akcji nowej emisji. Pieniądze pozyskane z emisji akcji, MNI przeznaczy na przejęcia innych firm z branży. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane