GPW: kurs Suwar kontynuuje szaleńcze tempo wzrostu

(Artur Szymański)
27-11-2006, 11:10

Po 103-proc. zwyżce kursu Suwar w piątek, początek nowego tygodnia przynosi kontynuację spekulacyjnych zakupów. Akcje drożeją ponad 25 proc.

Po 103-proc. zwyżce kursu Suwar w piątek, początek nowego tygodnia przynosi kontynuację spekulacyjnych zakupów. Akcje drożeją ponad 25 proc.zobacz notowania

Podobnie jak ostatniego dnia poprzedniego tygodnia, tak i w poniedziałek notowania Suwar częściej są zawieszone niż handluje się akcjami spółki. Wszystko z powodu olbrzymiej dysproporcji między popytem a podażą. Na wyobraźnię inwestorów działa magia nazwiska Romana Karkosika.

NFI Midas, fundusz nad którym sprawuje kontrolę biznesmen, ogłosił wezwanie na akcje Suwar. Spekulanci dostali amoku. W sumie nic dziwnego, bo wystarczy przypomnieć jakich zwyżek doświadczyły kursy np. Skotanu czy Ferrum po tym jak spółkami zainteresował się Karkosik.

Kupowanie akcji Suwar na wyścigi przyniosło w piątek ponad 103-proc. wzrost kursu w piątek. Dziś obserwujemy ciąg dalszy nakręcania spirali wzrostu. O godzinie 11 za akcję płaci się około 110 zł, podczas gdy jeszcze w czwartek walor kosztował 41,3 zł. NFI Midas chce kupić 589 851 akcji producenta samochodowych trójkątów ostrzegawczych. Za jeden walor wzywający oferuje 38,06 zł.

Nie on jeden. W sobotę Suwary opublikowały komunikat, że 11 listopada (trochę dawno…) spółka zawarła umowę z Capital Partners, w której zobowiązała się do sprzedaży 51936 akcji w przypadku rozważanego przez CP wezwania do sprzedaży. Ustalono, że cena nie może być niższa niż 38 zł. Wezwanie może zostać ogłoszone nie później niż 11 grudnia. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: kurs Suwar kontynuuje szaleńcze tempo wzrostu