GPW: kurs TUP już powyżej 20 zł, najwyżej w historii

opublikowano: 26-01-2007, 12:50

Wczesnym popołudniem pałeczkę lidera giełdowej spekulacji podczas piątkowej sesji od Jago przejął TUP drożejący około 25 proc.

Wczesnym popołudniem pałeczkę lidera giełdowej spekulacji podczas piątkowej sesji od Jago przejął TUP drożejący około 25 proc.

TUP w ostatnich kilku dniach regularnie mieści się w czołówce spółek dających przyzwoite zyski na poszczególnych sesjach. Inwestorzy windują wartość akcji mając za pretekst plany spółki związane z branżą deweloperską. W ostatnich tygodniach i miesiącach akcje wszystkich spółek z tej branży, lub mające plany rozpoczęcia w niej działalności, rosną jak na drożdżach.

TUP to spółka kojarzona do niedawna z transportem i spedycją, ale zdecydowała się zakończyć tę działalność. Nowy pomysł na biznes to kupowanie spółek w kiepskiej kondycji finansowej, by następnie je zrestrukturyzować i sprzedać z zyskiem. Tak się sympatycznie składa, że na celowniku TUP-a mają się znaleźć przede wszystkim spółki, których naprawa polegać będzie w pierwszej kolejności na zagospodarowaniu (zbędnych) nieruchomości.

W południe na warszawskiej giełdzie kurs TUP-a wzrósł do 20,4 zł, co oznaczało 25,8-proc. przebitkę wobec kursu odniesienia 16,22 zł. Tak drogie akcje emitenta nie były nigdy przedtem. Dynamiczny trend wzrostowy zapoczątkowany tuż przed Bożym Narodzeniem, do dziś wyniósł notowania spółki około 113 proc. zobacz notowania  ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: kurs TUP już powyżej 20 zł, najwyżej w historii