GPW: małe plusy na starcie i symboliczne obroty

Sebastian Gawłowski
23-07-2004, 10:56

Początek sesji przyniósł zwyżkę na bardzo niskich obrotach. Nie dziwi więc, że jej skala nie utrzymała się długo. Obecnie na rynku przeważają kosmetyczne zmiany, ale indeksy utrzymują się w strefie wartości dodatnich. Niewielka przewaga popytu utrzymuje się również na giełdach zachodnioeuropejskich.

Wśród największych spółek wchodzących w skład WIG 20 na plusach są walory informatyczne i spółki produkcyjne. Z kolei mieszane nastroje panują w sektorze bankowym, gdzie zwyżkę utrzymują BPH i BRE i BZ WBK. Za to po niezłym początku na minusy zszedł Pekao. Traci również BACA. Bez wyrazu zaczęły PKN, KGHM i TPSA.

Na szerokim rynku bardzo mocny jest Boryszew. To efekt informacji, że producent Borygo jest jedynym kandydatem do przejęcia Impexmetalu. Po wcześniejszych zwyżkach kurs Apatora nie zareagował na wiadomości o planach podwyższenia tegorocznych prognoz. Dzięki dobrym wynikom zyskuje Elektrobudowa. Na drugim biegunie są Wawel, którego kurs gwałtownie zawrócił z historycznych maksimów. Początku sesji do udanych nie zaliczą z pewnością też Irena i Strzelec.

Wczorajsze notowania przyniosły zatrzymanie rodzącego się "w sporych bólach" odreagowania przeceny z pierwszej połowy lipca. Ledwo indeks WIG 20 pokonał poziom 1700 pkt. poprawa nastrojów na światowych giełdach szybko wyparowała i wartość głównego wskaźnika koniunktury ponownie oscyluje poniżej tej psychologicznej bariery. Wczorajsza sesja ma bardziej negatywny wydźwięk w ujęciu psychologicznym. Nie udało się utrzymać luki hossy ze środy. Jednak nadal nie zostały zaprzepaszczone szanse na kontynuację w okolice 1740 pkt na WIG 20. Warunkiem koniecznym jest przynajmniej neutralna sytuacja na rynkach zachodnich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: małe plusy na starcie i symboliczne obroty