GPW: MIDWIG rośnie, a WIG20 minimalnie spada

21-07-2003, 13:01

Na warszawskiej giełdzie utrzymuje się sytuacja z początku sesji. Kursy akcji największych spółek zmieniają się umiarkowanie. Spadki cen Pekao i TP SA powodują, że WIG20 utrzymuje się na niewielkim minusie. Zainteresowanie kupujących ponownie skupiło się na papierach mniejszych spółek, co wskazuje MIDWIG, który na półmetku sesji notował największy wzrost wśród indeksów rynku.

Niezłe w momencie otwarcia notowań nastroje na warszawskiej giełdzie popsuły zniżki na rynkach zachodnioeuropejskich. Wywołała je wiadomość o spadku kontraktów na indeksy giełd amerykańskich. Na GPW zaczęły umiarkowanie tanieć najcięższe spółki rynku, jednak podaż ich papierów nie jest duża. Największa przecena spotkała akcje Banku Millennium, co wiąże się z rozczarowaniem, jakie wywołały jego kwartalne wyniki. Spadki cen mających największych wpływ na zachowanie WIG20 akcji Pekao i Telekomunikacji Polskiej nie przekraczają 1 proc. Na poziomie ostatnich zamknięć utkwiły kursy PKN Orlen, Netii, BRE Banku i Prokomu. Minimalnie drożeją akcje KGHM, które na ostatniej sesji cieszyły się dużym popytem.

Od początku notowań inwestorzy kupują chętnie papiery mniejszych spółek. Duży handel ma miejsce na akcjach Hydrotoru, Rafako, Lenteksu i Stalprofilu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: MIDWIG rośnie, a WIG20 minimalnie spada