GPW: Miedź pogrąża notowania akcji KGHM

(Artur Szymański)
20-12-2006, 15:23

Kurs KGHM mocno spada trzecią kolejną sesję. Za jedną akcję płaci się niewiele ponad 90 zł, czyli najmniej od końca czerwca.

Kurs KGHM mocno spada trzecią kolejną sesję. Za jedną akcję płaci się niewiele ponad 90 zł, czyli najmniej od końca czerwca.

Na walorach miedziowego kombinatu notuje się największe obroty podczas środowej sesji na GPW, a to niestety zły prognostyk na kolejne dni. Zwłaszcza, że kurs pogłębił minima wczorajszej sesji oraz dołek z drugiej połowy listopada. Tym samym zanegowane zostało odbicie, jakiego KGHM doświadczył w końcówce ubiegłego i początku obecnego miesiąca.

Niechęć inwestorów do posiadania akcji KGHM w portfelach jest duża. Na około godzinę przed końcem sesji obroty sięgają 150 mln zł. Powodem tego jest rzecz jasna taniejąca miedź, ponieważ rosną zapasy kruszcu monitorowane przez giełdę w Londynie. W transakcjach trzymiesięcznych na LME za tonę metalu płaci się dziś 6465USD, czyli 2,6 proc. mniej niż wczoraj. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: Miedź pogrąża notowania akcji KGHM