GPW może nie skorzystać na Kopenhadze przez złe nastroje na świecie

Przemek Barankiewicz
16-12-2002, 08:52

Dobre wieści z Kopenhagi nadeszły w nieco złym momencie dla giełdowych graczy. Polskie spółki na pewno dzięki nim zyskają, ale raczej nie stanie się to w poniedziałek. Uniemożliwi to zła sytuacja na parkietach świata. W USA główne indeksy są najniżej od miesiąca, a tokijski Nikkei spadł po raz dziewiąty z rzędu (najdłuższa seria od 11 lat).

Zagraniczni inwestorzy od kilku miesięcy stopniowo zwiększają zaangażowanie w polskie akcje, licząc, że na GPW powtórzy się scenariusz z innych krajów, które wchodziły do UE (np. z Grecji). Teraz tendencja ta może się nasilić. Jest to tym bardziej możliwe, że rynek ma już za sobą korektę ostatnich tygodni. Do zakupów konieczna jest jednak poprawa nastrojów na świecie. Dlatego warto z uwagą obserwować wtorkowe dane z Niemiec (wskaźnik Ifo, który spadał przez ostatnie pół roku) i środowe z USA (listopadowa produkcja przemysłowa).

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW może nie skorzystać na Kopenhadze przez złe nastroje na świecie