GPW: na giełdzie dominują dzisiaj korekcyjne wzrosty

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 10-05-2001, 10:34

Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od wzrostów. Dominuje sektor TMT, jednak rzut oka na listę wzmacniających się spółek świadczy, że jest to tylko odreagowanie wcześniejszych strat. Więcej o faktycznych nastrojach na rynku mówi cena debiutu akcji Getin – tylko minimalnie powyżej ceny emisyjnej.

Do liderów porannej zwyżki należą papiery Interii, Optimusa, Netii, Agory, BIG BG – czyli te, które w ostatnich dniach straciły najwięcej. Zwyżkę kontynuuje kurs Okocimia, po informacjach o możliwym zwiększeniu pakietu browaru przez Carlsberg.

Rośnie kurs LG Petrobanku. W ciągu tygodnia poznamy nowego inwestora strategicznego banku. Koreańczycy z LG Investment Holding wycofują się z inwestycji.

Zwyżkuje kurs Elektrimu przed zbliżającym NWZA. Dni prezes Barbary Lundberg wydają się policzone, chyba że inwestorzy instytucjonalni wykażą się zadziwiającą solidarnością. Czy jednak Vivendi ma pomysł na określenie jasnej strategii holdingu?

Przemek Barankiewicz, p.barankiewicz@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: na giełdzie dominują dzisiaj korekcyjne wzrosty