GPW: Na ostatniej sesji tygodnia mogą spaść obroty

(Artur Szymański)
opublikowano: 07-04-2005, 09:38

Na ostatniej sesji tygodnia obroty zapewne będą niewielkie, a jeśli tak to ruchy indeksów (jakie by nie były) stracą na wiarygodności. Kurs w czwartek podobnie jak w poprzednich dniach wyznaczy złoty.

Na ostatniej sesji tygodnia obroty zapewne będą niewielkie, a jeśli tak to ruchy indeksów (jakie by nie były) stracą na wiarygodności. Kurs w czwartek podobnie jak w poprzednich dniach wyznaczy złoty.

Rano polska waluta umocniła się nieco względem euro i dolara i jeśli ta tendencja zostanie utrzymana to i giełdowe indeksy powinny rosnąć. Należy liczyć się z ewentualnością niskiej aktywności inwestorów na rynku walutowym, przez co zmiany kursów mogą być nagłe i zaskakujące. Najlepiej zachować spokój i z dystansu obserwować wydarzenia.

Na bardziej przekonywające ruchy indeksów trzeba będzie poczekać do następnego tygodnia, gdy inwestorzy w większej liczbie powrócą na parkiet. Wtedy powinno się wyjaśnić jakie naprawdę są nastroje na rynku. Dziś zapewne będziemy mieli z kolejną sesją na przeczekanie.

Wczoraj WIG20 wrócił do poziomu, na jakim ostatni raz był 15 marca. Wskaźnik pokonał w końcu barierę 2000 pkt i dzień zakończył 15,9 pkt wyżej. Wymowę tego ruchu osłabiają jednak stosunkowo nieduże obroty, co sprawia, że z przebiegu notowań lepiej nie wysuwać zbyt daleko idących wniosków, bo to nie był przekonujący atak popytu. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: Na ostatniej sesji tygodnia mogą spaść obroty