GPW: Na otwarciu możliwy spadek indeksów

opublikowano: 06-12-2004, 09:40

Początek sesji na GPW może przynieść małe osłabienie wynikające ze skorygowania skoku na piątkowym fixingu. Na minusie wystartowały kontrakty, a także giełdy zachodnioeuropejskie.

Na otwarciu WIG20 zapewne spadnie poniżej poziomu 1900 pkt, powyżej którego zakończył poprzednią sesję. Wsparciem dla indeksu będzie 1888 pkt, które już zostało przetestowane i które udało się bez problemów obronić. Nie wydaje się, by dziś miało paść.Piątka sesja przyniosła niewielki spadek indeksu największych spółek. Gdyby nie złe wieści z USA zapewne przyniosłaby wzrost.

Stało się jednak inaczej, ale nie ma co lamentować. Popyt bowiem pokazał, że kiedy będzie chciał to do wzrostu doprowadzi. Na razie inwestorzy realizują zyski z trzech poprzednich sesji. Wydaje się, że kwestią czasu jest podciągnięcie WIG20 o kolejne 50 pkt i grudzień może stać pod znakiem rajdu Świętego Mikołaja. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Na otwarciu możliwy spadek indeksów