GPW: Na początek wyraźne wzrosty

Sebastian Gawłowski
17-04-2002, 09:32

Otwarcie dzisiejszej sesji będzie stać pod znakiem wyraźnej zwyżki. Powodem optymizmu na początku notowań będą oczywiście wysokie wzrosty na giełdach za oceanem dzięki dobrym prognozom producenta chipów Texas Instrument oraz koncernu samochodowego General Motors. Beneficjentami poprawy nastrojów będą przede wszystkim blue chipy warszawskiej giełdy oraz spółki teleinformatyczne, które są najbardziej wrażliwe na sytuację na elektronicznym rynku pozagiełdowym Nasdaq.

Główny indeks rodzimej giełdy WIG 20 ma w efekcie szansę na wyrwanie się z ponad miesięcznego marazmu. Jego wartość porusza się dotychczas w wąskim przedziale 1,3 tys. – 1370 punktów. Pozytywna sytuacja na parkietach, które wpływają na koniunkturę światową może pomóc WIG 20 w realizacji pozytywnego scenariusza, czyli wybiciu z kanału w górę. Przekroczenie linii trendu spadkowego stwarzałoby szansę ataku na poziom 1,4 tys. punktów, a nawet poprawy koniunktury w średnim okresie.

Z wiadomości korporacyjnych na czoło wysuwa się Grupa Onet, której kurs zaczął rosnąć już wczoraj, co jak się okazało było spowodowane możliwością wezwania na akcje spółki przez ITI. Ewentualność wezwania może podbić również kurs Jupitera. Fundusz rozważa ogłoszenie wezwania na własne walory.

Nastroje z kolei może nieco popsuć, mający duży wpływ na psychikę rynku, Elektrim. Informacje prasowe o kłopotach holdingu tym razem w części energetycznej mogą zmniejszyć skalę impetu wzrostowego.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Na początek wyraźne wzrosty