GPW: na początku tygodnia powinny dominować wzrosty

Tomasz Furman
opublikowano: 30-04-2001, 10:09

Pomyślne informacje napływające zza oceanu, powinny przyczynić się do lekkiego ożywienia na giełdach papierów wartościowych całego świata, w tym i w Polsce. Chodzie tu głównie o znacznie szybszy wzrost gospodarki Stanów Zjednoczonych w stosunku do powszechnie oczekiwanego, co było przede wszystkim zasługą lepszych wyników w handlu zagranicznym oraz większym zakupom realizowanym przez tamtejszych konsumentów. Reakcją na te dane był piątkowy wzrost niemal wszystkich indeksów na NYSE i Nasdaq oraz dzisiejszy na giełdach azjatyckich.

W tej sytuacji trudno oczekiwać aby obecnie i na warszawskim parkiecie nie nastąpiły pewne, przynajmniej umiarkowane wzrosty. Lepiej niż rynek powinny wówczas zachowywać się głównie spółki informatyczne i internetowe. Nie najgorzej może też być z sektorem finansowym. Dużą niewiadomą pozostają natomiast polskie telekomy, które w ostatnim czasie cieszą się na rynku największą popularnością, wyrażającą się chociażby w wartości realizowanych obrotów. Tutaj najważniejszym czynnikiem wyznaczającym ich kursy będą informacje o cenach spółek telekomunikacyjnych na rynkach europejskich.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: na początku tygodnia powinny dominować wzrosty