GPW: Na rynku nerwowo, WIG 20 pokonał psychologiczną barierę 2.760 pkt

Internet Securities
opublikowano: 15-03-2006, 09:12

Środa na warszawskim parkiecie zapowiada się dość nerwowo głównie za sprawą posiedzenia Komisji Nadzoru Bankowego (KNB), na które czekają inwestorzy, oceniają maklerzy.

Środa na warszawskim parkiecie zapowiada się dość nerwowo głównie za sprawą posiedzenia Komisji Nadzoru Bankowego (KNB), na które czekają inwestorzy, oceniają maklerzy.

„Zbliża się posiedzenie KNB i chociaż prawdopodobnie będzie przesunięte, to inwestorzy niecierpliwie czekają na jakieś decyzje” – powiedział Roman Kmieciak, makler Beskidzkiego Domu Maklerskiego (BDM).

KNB wznowi obrady w środę o godz. 16:00. Uzyskanie zgody przez UniCredito Italiano na wykonywanie praw głosów z 71,03% akcji Banku BPH otworzyłoby drogę do fuzji banków BPH i Pekao SA, której sprzeciwia się polski rząd.

W ocenie Kmieciaka, negatywnym sygnałem jest wtorkowe pokonanie przez indeks WIG 20 wsparcia 2.760 pkt.

„To jest negatywny sygnał, bo może świadczyć o tym, że będziemy mieć do czynienia z dalszymi spadkami” – ocenia makler.

Zdaniem Kmieciaka, na otwarciu sesji możemy spodziewać się niewielkich wzrostów, głównie za sprawą dobrej sesji w USA.

„Poza tym poprawiła się sytuacja na rynku walutowym” – powiedział makler.

Na zamknięciu we wtorek indeks największych spółek WIG 20 spadł o 1,15% , do 2.727,77 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 996 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane