GPW: na rynku ponownie bez emocji

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 05-06-2002, 14:45

Dzisiejsza sesja nie wnosi nic nowego do dotychczasowego obrazu rynku. Główny indeks warszawskiej giełdy WIG 20 wciąż porusza w granicach trendu bocznego. Po mocniejszym uderzeniu podaży w porannej części sytuacja się ustabilizowała, a wartość indeksu blue chipów powróciła w okolice wczorajszego zamknięcia. Tradycyjnie niska pozostaje aktywność handlujących.

Powody do zadowolenia mają przede wszystkim posiadacze akcji PKN Orlen. Kurs spółki przekroczył barierę 20 zł. Jeżeli zdoła zamknąć się powyżej oporu będzie to sygnał, że rafineryjne akcje zmieniają trend na wzrostowy. Zbliża się walne zgromadzenie płockiego koncernu na którym może dojść do zmian rady nadzorczej i w efekcie przyspieszenia procesu konsolidacji rafinerii regionalnych. Uwaga graczy nie omija oczywiście Elektrimu, który planuje nową emisję akcji. Przypomnijmy, że na początku tygodnia BRE zadeklarował wykupienie obligacji spółki za kwotę 100 mln euro. Jednak wydaje się, że istotniejszą kwestią jaka skłania do kupna walorów spółki jest informacja o zawarciu sojuszu między El-Net, Netią Telekom i Dialogiem. Zacieśnienie współpracy między niezależnymi operatorami pozytywnie odebrali również gracze aktywni na rynku akcji Netii. Rośnie również kurs KGHM do czego przyczyniła sie dodatkowo informacja o podpisaniu przez Dialog listu intencyjnego z zagranicznymi inwestorami finansowymi.

Wczorajsza sesja była kolejną wpisującą się w schemat z ostatnich dwóch miesięcy. Wahania indeksów charakteryzowały się małą zmiennością czemu towarzyszyła niewielka aktywność inwestorów. Główny wskaźnik WIG 20 pozostaje w obrębie konsolidacji 1365 – 1395 punktów. Wtorkowe notowania pozostawiły bardzo złe wrażenie, jednak nie wniosły nic nowego do obrazu giełdy. Bardzo mała aktywność graczy mogła być spowodowana po części meczem reprezentacji. Mimo to obnażone zostały kruche podstawy kolejnych wzrostowych prób. Zwyżka w ostatni poniedziałek okazała się jedynie pilnowaniem przez fundusze emerytalne swoich największych aktywów na giełdzie. Informacje o kolejnych przelewach z ZUS, tym razem naprawdę poważnych kwot, były jedynie chwilowym impulsem do kupna akcji.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: na rynku ponownie bez emocji