GPW: na starcie notowań byki nie są skazane na porażkę

(Artur Szymański)
opublikowano: 17-03-2005, 09:35

Po tak złej sesji jak wczorajsza trudno być optymistą. Tym bardziej, że także na Wall Street środa przyniosła spory spadek indeksów. Dow Jones stracił ponad 1 proc. Niemniej jednak nie można wykluczyć próby odbicia indeksów lekko w górę.

Po tak złej sesji jak wczorajsza trudno być optymistą. Tym bardziej, że także na Wall Street środa przyniosła spory spadek indeksów. Dow Jones stracił ponad 1 proc. Niemniej jednak nie można wykluczyć próby odbicia indeksów lekko w górę.

Kontrakty terminowe na WIG20 rozpoczęły czwartek od spadków, ale nie są one głębokie. Niepokoi jednak nadal tracący na wartości złoty. Cień nadziei na wyhamowanie przeceny a być może nawet lekkie odbicie w górę na GPW dają giełdy zachodnioeuropejskie i węgierska.

Rynki Eurolandu rozpoczęły czwartek od około 0,2 proc. wzrostów. Głęboką wczorajszą przecenę mocniej odreagowuje rynek budapesztański. BUX wystartował 0,9-proc. plusem. W końcówce wczorajszej sesji WIG20 odrobił 14 pkt odbijając od dziennego minimum 1950 pkt. Fakt, że zamknięcie nie zastało inwestorów w dziennym dołku można odczytać jako zapowiedź obrony byków w okolicach 1950 pkt. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: na starcie notowań byki nie są skazane na porażkę