GPW nadal będzie pod silnym wpływem graczy zagranicznych

Tomasz Furman
15-04-2002, 09:29

Piątkowe spadki na wszystkich dużych giełdach Europy Środkowej i Wschodniej po raz koleiny potwierdziły tezę mówiącą, o dominującym wpływie na te parkiety inwestorów zagranicznych. Prawdopodobnie nie inaczej będzie dzisiaj. Oznacza to, że o zmianach nastrojów na GPW zdecydują akcje kilku blue chipów, które tradycyjnie znajdują się w centrum zainteresowania graczy zagranicznych.

Ze względu na ostatnie znaczące wzrosty na Nasdaq, można oczekiwać dodatnich zmian kursów przedsiębiorstw z szeroko rozumnej branży informatycznej. W Warszawie zdecydowanie gorzej będą zapewne postrzegane banki. W tym przypadku o wyhamowaniu wzrostów mogą zdecydować już stosunkowo wysokie ceny walorów tych pomiotów. Kolejny spadek prawdopodobnie będzie miał miejsce na papierach Elektrim. Zwiększenie udziału przez BRE Bank niewątpliwie nie jest dobrze odbierane przez akcjonariuszy mniejszościowych.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW nadal będzie pod silnym wpływem graczy zagranicznych