GPW: największe spółki spowodowały przecenę

Sebastian Gawłowski
07-06-2001, 00:00

GPW: największe spółki spowodowały przecenę

Przebieg środowej sesji jednoznacznie wyznacza spadkowy charakter notowań w najbliższym okresie. Jedynie na początku sesji indeksy utrzymywały się w strefie wartości dodatnich. W kolejnych godzinach handlu blue chipy z GPW pogłębiały przecenę ciągnąc w dół główne indeksy.

Akcje Telekomunikacji Polskiej przebiły wsparcie na poziomie 20 zł, które do niedawna było skuteczną linią oporu przed spadkami. Gracze realizowali wtorkowe zyski na akcjach Elektrimu. Znacznie przeceniono również miedziowe walory KGHM, które pociągnęły w dół spadające notowania surowca. Obroty wzrosły do 314 mln zł, a 30 proc. handlu skoncentrowało się na walorach narodowego operatora.

Podczas gdy słabnie rynek największych przedsiębiorstw, zainteresowanie graczy koncentruje się na mniejszych spółkach. Do łask inwestorów wracają niesłusznie dotąd omijani średniacy o silnych fundamentach. Modna ostatnio branża farmaceutyczna kontynuowała wczoraj marsz do góry. Popytem cieszyły się akcje lidera branży PGF, ale również innych giełdowych hurtowników leków. Jeszcze nie nadszedł czas wejścia inwestorów zagranicznych do tych spółek, natomiast ich sytuacja fundamentalna i znaczne niedoszacowanie wyceny giełdowej sprawia, że są one bardzo atrakcyjną inwestycją. Wśród walorów wzrostowych znajdowały się również papiery sektora finansowego. Interesujące są też akcje Dębicy, które wykazują duże zdecydowanie w walce z długotrwałą bessą. MIDWIG jako jedyny indeks oparł się wczoraj spadkom.

Liderem spadków były walory 4Media. W spółce podobno pojawił się zarząd komisaryczny, a konta zablokowane zostały przez komornika. KPWiG sprawdza też, czy grupa, która od początku roku realizowała agresywną strategię akwizycji w branży medialnej, dopuściła się złamania prawa o publicznym obrocie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: największe spółki spowodowały przecenę