GPW: nastroje rynku kształtuje handel akcjami Elektrimu

Marek Druś
opublikowano: 11-12-2001, 09:02

Podobnie jak wczoraj, kluczowe znaczenie dla przebiegu sesji na GPW będą miały notowania przecenionych rekordowo udziałów Elektrimu.

Elektrim może podczas dzisiejszej sesji zarówno poprawić, jak i pogorszyć wyraźnie nastroje rynku. Z jednej strony można spodziewać się odreagowania spadków i wzmożonych zakupów udziałów spółki. Z drugiej, dalszego pogorszenia ich wyceny. Wszystko zależy od ewentualnych wiadomości, którymi będzie dysponował rynek, zarówno tych oficjalnych, jak i pogłosek.

Możliwa jest poprawa wyceny udziałów TP SA. Najnowsza strategia spółki przedstawiona w poniedziałek członkom jej managementu została odebrana umiarkowanie pozytywnie. Za dobry sygnał, choć nie dla pracowników spółki, można uznać informację o planowanej przez zarząd telekomu dość dużej redukcji zatrudnienia.

Ciekawie zapowiadają się notowania KGHM, który rozpoczyna dzisiaj NWZA, na którym planowane są zmiany w radzie nadzorczej koncernu. Sądząc z ostatnich notowań, rynek w tym przypadku wykazuje pewien niepokój.

Wzrostu można oczekiwać na udziałach Stomilu. Informacje z „pola walki” miedzy akcjonariuszami spółki miały w tym roku chyba większy wpływ na jej notowania niż osiągane przez nią wyniki. Ostatnie wiadomości, wskazujące na rozpoczęcie kolejnego etapu sporu już wpłynęły na wzrost kursu Stomilu.

Na giełdach zagranicznych prawdopodobnie kontynuowane będą spadki. Stosunkowo małe znaczenie będzie miało w tym przypadku oczekiwanie na decyzję Fed. Większe znaczenie dla rynku będzie miał brak obniżki niż kolejne, jedenaste w tym roku cięcie stóp. To drugie rozwiązanie jest jednak bardziej prawdopodobne. Większe znaczenie dla rynku będą miały dane makro o listopadowym PPI (czwartek) i CPI (piątek) w USA. Kluczowe znaczenie będą miały także dane o sprzedaży detalicznej (czwartek).

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: nastroje rynku kształtuje handel akcjami Elektrimu