GPW: NFI Midas chce zamienić Suwary w złoto?

(Artur Szymański)
24-11-2006, 11:06

Windowaniem kursu zareagowali akcjonariusze Suwar na wezwanie ogłoszone przez NFI Midas. Akcja spółki zdrożała o 122 proc.

Windowaniem kursu zareagowali akcjonariusze Suwar na wezwanie do sprzedaży akcji ogłoszone przez NFI Midas.

Przejęty niedawno przez Romana Karkosika, guru giełdowych spekulantów, 9 NFI Kwiatkowski (obecnie Midas) chce kupić 589 851 akcji Suwar – producenta samochodowych trójkątów ostrzegawczych.

Za jeden walor Suwar wzywający oferuje 38,06 zł. Tyle wynosi średnia cena rynkowa z ostatnich sześciu miesięcy. Z formalnego punktu widzenia, wszystko jest więc w porządku. To jednak o 3,24 zł mniej od wczorajszego kursu na GPW.

Midas chce osiągnąć 66 proc. głosów na WZA Suwar. Z pewnością cena została uzgodniona z głównymi akcjonariuszami Suwar i należy oczekiwać, że ci pozbędą się akcji. Według obecnego akcjonariatu Suwar, Henryk i Irena Owczarek kontrolują 21,39 proc. głosów, Edyta Żmudzin ma 5,57 proc., Witold Kowalczuk 10,02 proc. a spółka Suwary-Packing posiada 5,81 proc. spółki matki. Razem daje to 42,79 proc. głosów na WZA.

Fundusz Karkosika nie oferuje jednak żadnej premii dla dotychczasowych akcjonariuszy, więc ci postanowili go do tego zmusić. Windują kurs żeby cena wezwania stała się na tyle nieatrakcyjna aby nikt z drobnych inwestorów indywidualnych akcji Midasowi nie sprzedał. Zapisy będą przyjmowane od 5 do 22 grudnia w placówkach BM BPH pośredniczącego w transakcji.

Nie są znane szczegółowe zamiary Midasa względem spółki. Podano jedynie zdawkowo, że chodzi o zwiększanie wartości spółki, wsparcie w zwiększaniu przychodów i zysków, w tym poprzez przejmowanie innych podmiotów oraz zapewnienie dostępu do nowych produktów i rynków zbytu.”

– Zamiarem wzywającego jest sprzedaż akcji w terminie 12 miesięcy od nabycia. Wzywający nie ma zamiaru wycofania akcji z obrotu na rynku regulowanym – czytamy również w wezwaniu. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: NFI Midas chce zamienić Suwary w złoto?