GPW: NFI w górę, Polnord w dół

KZ
opublikowano: 26-07-2007, 10:36

Notowania 04NFI Progress i 14NFI Zachodni wyraźnie zyskują, a Polnordu, kierowanego przez Wojciecha Ciurzyńskiego, spadają po odstąpieniu przez strony od umowy inwestycyjnej, na mocy której w zamian za  otrzymane akcje dewelopera, fundusze miały przenieść na jego majątek kilka atrakcyjnych działek.

Kurs "czwórki" około godz. 10.30 rośnie o 15,5 proc., "czternastki" o 10 proc.. bo inwestorom spodobało się zatrzymanie aktywów nieruchomościowych pod skrzydłami funduszy. Z kolei Polnord kontynuuje przecenę (w dół o 4 proc.), a jego akcje są najtańsze od końca marca. We wczoraj opublikowanych komunikatach strony umowy inwestycyjnej poinformowały o jej zerwaniu. NFI tłumaczą to opieszałością Polnordu, deweloper utrzymuje z kolei, że przy okazji tworzenia sprawozdania na potrzeby transakcji, pojawiły się wątpliwości, które uniemożliwiły wycenę udziałów. KZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: NFI w górę, Polnord w dół