GPW nie ma ochoty na trwalsze odbicie

Marek Druś
opublikowano: 02-07-2001, 00:00

GPW nie ma ochoty na trwalsze odbicie

Sesja na GPW toczyła się w dość ślimaczym tempie. Obroty, choć trochę większe niż w czwartek, wskazywały na utrzymujące się niskie zaangażowanie inwestorów. Oczekiwanego ataku ze strony OFE nie było.

Ożywienie na warszawskim parkiecie nastąpiło wkrótce po rozpoczęciu notowań i tuż przed ich zakończeniem. Indeksy poszły w górę zaraz po rozpoczęciu sesji. Wydawało się, że być może ostatnie wzrosty na giełdach zagranicznych poprawią nastroje na GPW. Nic takiego się jednak nie stało. Po krótkim okresie wzrostów indeksów nastąpił ich ruch w dół, a po odbiciu się od dna, po 1,5-godz. sesji, ponownie zaczęły rosnąć. Ostatecznie, pod koniec notowań padły pod ciężarem pogorszenia nastrojów po niewielkich zwyżkach indeksów amerykańskich.

Po raz kolejny zaangażowanie inwestorów skupiło się na akcjach telekomów, na które przypadła niemal połowa obrotów rynku. Znów bezkonkurencyjny był Elektrim, którego kurs akcji wciąż rośnie pod wpływem informacji o przyjęciu przez spółkę oferty Vivendi. Akcje TP SA i Netii taniały.

Zaskakująco dobrze prezentowały się przez większą część notowań akcje Optimusa. Choć w trakcie pierwszej, spadkowej części sesji ich kurs zniżkował, jej druga część to niemal nie zakłócony wzrost ceny papierów nowosądeckiej spółki.

Dokładnie odwrotnie potoczyły się notowania udziałów cieszącego się największą popularnością wśród papierów branży BRE Banku.

Akcje spółki nieźle zaczęły sesję, aby na finiszu stracić dość wyraźnie na tle zmian cen pozostałych spółek sektora. Wyjątkowo słaby ruch w trakcie sesji notowano na akcjach Peako, które dopiero pod koniec sesji zaczęto częściej sprzedawać.

Wśród spółek medialnych akcje Agory utrzymały niewielki wzrost kursu trwający przez niemal całą sesję. Pod jej koniec dołączył do niej AMS, papierami którego intensywnie handlowano w ostatnich minutach sesji. 4Media zakończyły tydzień kilkuprocentową stratą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Akcje , PO

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW nie ma ochoty na trwalsze odbicie