GPW: Novicie pomagają nowe kontrakty

opublikowano: 18-01-2007, 15:44

Na początku ostatniej godziny notowań na GPW, najwyższym wzrostem kursu o ponad 20 proc. może się pochwalić Novita. Akcje są najdroższe w historii.

Na początku ostatniej godziny notowań na GPW, najwyższym wzrostem kursu o ponad 20 proc. może się pochwalić Novita. Akcje są najdroższe w historii.

Atmosfera na dzisiejszej sesji jest bardzo gorąca, indeksy biją historyczne rekordy. Inwestorów zaczyna ogarniać szał zakupów. W przypadku niektórych spółek akcje znajdują nabywców bez względu na cenę. Tak jest m.in. z Novitą, która od pewnego czasu ma wierne grono fanów wykorzystujących każdą informację do windowania kursu.

Dobrym pretekstem do dzisiejszego ponad 20-proc. wzrostu wartości akcji są dla spekulantów komunikaty o nowych kontraktach. Jeden z nich opiewa na kwotę 3,8 mln USD (11,4 mln zł), a podpisany został z kontrahentem amerykańskim. Spółka zawarła też aneksy wieloletnich umów z dwoma polskimi klientami, na łączną kwotę 9,7 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane