GPW: obraz rynku nie ulegnie znacznej zmianie

Marek Druś
opublikowano: 25-11-2002, 09:04

Dzisiejsza sesja na warszawskiej giełdzie nie powinna przynieść znacznej zmiany nastrojów panujących na krajowym rynku. Nie sprzyja temu z pewnością neutralne zamknięcie piątkowych sesji w USA. Inwestorzy z giełd zagranicznych mogą czekać na jutrzejsze dane makro w USA. We wtorek podane zostaną zrewidowane dane o PKB w trzecim kwartale. Rynek liczy na to, że tempo wzrostu gospodarczego było o ok. 0,9 proc. wyższe niż to wstępnie podano.

W kraju istotne będzie zachowanie inwestorów w oczekiwaniu na wynik dwudniowego posiedzenia RPP, które rozpoczyna się jutro.

Wśród wiadomości dotyczących krajowych spółek duże znaczenie dla rynku może mieć piątkowa informacja o zredukowaniu przez Bank of New York stanu posiadania akcji PKN Orlen o ponad 2 proc. Część inwestorów może to skłonić do sprzedaży papierów spółki.

Ciekawie zapowiadają się notowania Pekao. Akcje spółki były najmocniej przecenionym blue chipem na zamknięciu piątkowej sesji. Niewykluczone, że część inwestorów może zdecydować się w poniedziałek na ich kupno.

Możliwa jest poprawa nastrojów w branży komputerowej. W piątek zwycięstwo w przetargu na dostawę serwerów dla AMiRM potwierdził Softbank. Wartość kontraktu przekracza 55 mln zł. Akcje Prokomu mogą drożeć w związku z wiadomością o rozpoczęciu kolejnego etapu wyboru dostawcy systemu IT dla PKO BP. Prokom jest jednym z faworytów w wyścigu o zdobycie tego lukratywnego kontraktu.

Ciekawie zapowiadają się notowania Elektrimu. ‘Gazeta Wyborcza’ dowiedziała się nieoficjalnie, że jeden z wierzycieli Ryszarda Opary, wiceprezesa spółki, wystąpił o zajęcie posiadanych przez niego akcji Elektrimu. Są one jednocześnie zastawem kredytu udzielonego mu przez BRE Bank. ‘Puls Biznesu’ dowiedział się tymczasem, że Elektrim chce w tym tygodniu złożyć MSP ofertę odkupienia 50 proc. akcji PAK. To dość zaskakująca wiadomość, jeśli uwzględni się dość trudną sytuację finansową w jakiej znajduje się spółka.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: obraz rynku nie ulegnie znacznej zmianie