GPW oczekuje kilku debiutów spółek z regionu Środkowej Europy w tym roku

ISBNews
opublikowano: 01-06-2015, 11:52

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) liczy na kilka debiutów spółek z regionu Środkowej Europy w tym roku, poinformował wiceprezes ds. strategii Grzegorz Zawada.

"Rozmawiamy ze spółkami regionalnymi o wejściu na warszawską giełdę i w efekcie liczymy na kilka takich debiutów. Kilka konkretnych tematów jest" - powiedział Zawada podczas spotkania z inwestorami indywidualnymi w Karpaczu.

Wśród krajów naszego regionu, gdzie GPW prowadzi działania w celu pozyskania emitentów wymienił m.in. Białoruś.

"Pozyskiwanie nowych emitentów to jeden z naszych priorytetów i liczymy, że ubiegłoroczne 28 debiutów jest do powtórzenia w tym roku, ale oczekujemy, że będą to większe oferty i firmy niż w 2014" - dodał prezes GPW Paweł Tamborski.

Zaznaczył, że giełda konsekwentnie realizuje strategię ogłoszoną w II połowie ubiegłego roku i nie widzi powodu, aby dokonywać w niej ingerencji.

Prezes wskazał, że GPW jeździ po świecie i przekonuje inwestorów i instytucje, by zainteresowały się zarówno polską gospodarką, jak i rynkiem kapitałowym.

"Efekty już widać. Pozyskaliśmy nowych inwestorów z Dalekiego Wschodu i będziemy kontynuować działania marketingowe m.in. w tym regionie świata" - wskazał prezes GPW.

GPW prowadzi również działania w Polsce promujące giełdę, jako rynek pozyskiwania finansowania w obliczu nowej rundy unijnej dla chociażby firm sektora samorządowego.

Giełda Papierów Wartościowych od 9 listopada 2010 r. jest spółką notowaną na organizowanym przez siebie regulowanym rynku akcji. Obecnie na rynku głównym notowane są 372 spółki, w tym 52 zagraniczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW oczekuje kilku debiutów spółek z regionu Środkowej Europy w tym roku