GPW: Od 3 października późniejsza publikacja indeksów giełdowych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-08-2005, 13:37

Od 3 października giełda będzie publikowała wartości indeksów na zamknięcie notowań o 10 minut później niż obecnie - poinformował w środę dział public relations giełdy w komunikacie przesłanym PAP.

Od 3 października giełda będzie publikowała wartości indeksów na zamknięcie notowań o 10 minut później niż obecnie - poinformował w środę dział public relations giełdy w komunikacie przesłanym PAP.

    Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) publikuje 13 indeksów. Wstępne wartości indeksów na zamknięcie sesji są publikowane o 16.25, wartości ostateczne o 16.45, a od 3 października wartości te będą publikowane odpowiednio o 16.35 i 16.55.

    Bieżące wartości WIG-20, MIDWIG, WIG, TechWIG i NIF będą podawane z tą samą częstotliwością co obecnie, czyli WIG-20 co 15 sekund, MIDWID i WIG co minutę, TechWIG co 30 sekund, NIF co 2 minuty.  Wartości otwarcia WIG-20, MIDWIG, WIG, TechWIG i NIF będą publikowane po otwarciu co najmniej 65 proc. portfela indeksu, alenie później niż o 10.30. Zmieni się natomiast termin rozpoczęcia notowań ciągłych, na których są oparte te indeksy, z godz. 10.00 na 9.30.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: Od 3 października późniejsza publikacja indeksów giełdowych