GPW: olbrzymi popyt na akcje Stalexportu

opublikowano: 16-02-2007, 14:58

Podczas piątkowej sesji na GPW akcje Stalexportu drożeją w tempie 12 proc. przy ponad 85 mln zł wartości obrotów.

Podczas piątkowej sesji na GPW akcje Stalexportu drożeją w tempie 12 proc. przy ponad 85 mln zł wartości obrotów.zobacz notowania

Za jedną akcję katowickiej firmy inwestorzy płacą około 5,4-5,5 zł, czyli tyle co przedwczoraj gdy kurs w ciągu dnia ustanowił rekord 5,72 zł. W środę jednak graczom nie udało się utrzymać wysokiego poziomu do końca notowań, który wypadł ostatecznie na poziomie 4,95 zł. Dziś inwestorzy mają większe szanse na ustanowienie wieloletniego szczytu.

W przeświadczeniu o świetlanej przyszłości spółki utwierdził ich wywiad, jakiego Emil Wąsacz (na zdj.), prezes Stalexportu, udzielił Polskiej Agencji Prasowej. Stwierdził w nim m.in. że inwestor strategiczny, włoska spółka Autostrade, ogłosi wezwanie na akcje polskiej firmy. Zmusza ją do tego prawo, ale dodał że Włosi nie wycofają Stalexportu z GPW.

Wąsacz dodał, że stalowa część biznesu prowadzonego przez Stalexport zostanie sprzedana jeszcze w I półroczu. Prezes roztoczył też wizję ekspansji spółki na rynkach zagranicznych w obszarze projektów autostradowych. Stalexport ma też brać udział we wszystkich tego typu przedsięwzięciach w Polsce, gdzie tylko dopuszczone będzie uczestnictwo firm prywatnych. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane