GPW: pasywność byków wynikła z oczekiwania na decyzję Fed

opublikowano: 09-05-2007, 17:06

Podczas środowych notowań w Warszawie indeksy podjęły nieudolną próbę odbicia i odrobienia wtorkowych strat. Małe zainteresowanie akcjami naszych spółek, a momentami nawet pasywność strony popytowej spowodowała, że WIG20 spędził większość dnia w okolicach wtorkowego zamknięcia by ostatecznie zyskać 0,22 procent.

Nieznacznie słabiej na tym tle wypadły barometry szerokiego rynku, mWIG40 i sWIG80, które straciły po niespełna pół procent. W gronie największych spółek wyraźną ochotę do odreagowania przejawiały w trakcie notowań papiery KGHM, Pekao, PGNiG oraz TVN jednak ostatecznie na niewiele się to zdało, bowiem rynkowi skutecznie ciążyły słabe notowania PKO, BP, BZWBK, Lotosu, Agory i BRE Banku.

Dobre wyniki BHW znalazły odzwierciedlenie w pięcioprocentowym wzroście kursu. Na szerokim rynku uwagę kupujących przyciągały z kolei m.in. walory Mostostalu Płock, Nord Coastu oraz specjalizujące się w deweloperce fundusze BBI Development oraz 14 NFI. Sesja przyniosła kolejny dzień głębokiej przeceny Instalu Lublin, w związku z decyzja sądu o upadłości likwidacyjnej spółki.

Zachowawcza postawa rynku związana była w dniu dzisiejszym z oczekiwaniem na wieczorny komunikat Zarządu Rezerwy Federalnej, będący tradycyjnym komentarzem do decyzji w sprawie amerykańskich stóp procentowych. Interpretacja słów szefa FED tradycyjnie zdominuje wydarzenia w czwartek na wszystkich światowych giełdach.
Paweł Kubiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: pasywność byków wynikła z oczekiwania na decyzję Fed