GPW: piąta przecena akcji KGHM przy dużych obrotach

(Artur Szymański)
22-12-2006, 14:48

Wyczerpują się pokłady cierpliwości akcjonariuszy KGHM w miarę jak rumieńców nabiera trend spadkowy kursu miedzi.

Wyczerpują się pokłady cierpliwości akcjonariuszy KGHM w miarę jak rumieńców nabiera trend spadkowy kursu miedzi.

Akcje lubińskiego przedsiębiorstwa już piąty kolejny dzień najmocniej wpływają na spadek wartości indeksu WIG20. Niestety, nie widać oznak odwrócenia fatalnej passy. Przeciwnie, spadek zdaje się nabierać tempa, czemu towarzyszy rosnąca wartość obrotów.

Na niespełna dwie godziny przed końcem sesji dużą niechęć inwestorów do posiadania akcji KGHM w portfelach mierzy ponad 2-proc. spadek notowań i 230-mln wartość handlu. Dla porównania, drugą spółką z WIG20 pod względem obrotów jest PKN Orlen z niewiele ponad 50-mln obrotami.

Nie ulega zmianie czynnik powodujący wyprzedaż akcji miedziowego kombinatu. W dalszym ciągu jest to mocna korekta na światowych giełdach surowców. Cena metalu na giełdzie w Szanghaju spadła do poziomu najniższego od sześciu miesięcy. W Londynie miedź jest najtańsza od ośmiu miesięcy.

Jak sygnalizują analitycy BDM PKO BP, wczoraj zamiast spodziewanego sygnału kupna, pojawił się silny sygnał sprzedaży, bo kurs kruszcu przełamał wsparcie na poziomie 6570 USD. - W związku z powyższym, pomimo silnego wyprzedania rynku należy spodziewać się kontynuacji spadków do kolejnego wsparcia w okolicach 6000 USD - czytamy w analizie.  ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: piąta przecena akcji KGHM przy dużych obrotach