GPW: Platforma podcięła skrzydła kupującym

Sebastian Gawłowski
01-03-2004, 12:52

Popołudniowa część sesji przynosi znaczące osłabienie impetu kupujących. Indeks WIG 20 zszedł ze swoich szczytów po deklaracji Platformy Obywatelskiej, że to ugrupowanie polityczne nie poprze planu Hausnera. Jest to niedobra informacja dla rynku, ponieważ ostatnie zwyżki były efektem kupowania akcji pod wpływem oczekiwań na pozytywne rozstrzygnięcia w kwestii planu Hausnera.

Indeks WIG 20 błyskawicznie zaliczył około 30-pkt zjazd. W efekcie kolejny atak. Co gorsza, w czasie spadku wyraźnie wzrosły obroty. Coraz więcej inwestorów decyduje się na realizację zysków w obliczu ryzyka politycznego. Wśród największych spółek na minusach są już Agora, BPH PBK, BRE, KGHM oraz Softbank. Poranne zyski zniwelowała TPSA. Za to wciąż mocne są Millennium (nadzieje na przejęcie banku), PKN (rekordowe wyniki i dywidenda) Prokom i Pekao.

Na szerokim rynku rośnie Farmacol, który prognozuje 54 mln zł zysku w 2004 roku. Jednym z liderów wzrostów jest Paged. Meblarska spółka po długim okresie słabych wyników, dynamicznie się rozwija. Bez emocji przyjęte zostały wyniki grupy ING BSK, która miała w czwartym kwartale 2003 roku prawie 19 milionów złotych zysku netto wobec 30,5 miliona złotych straty w analogicznym okresie roku 2002. Nie przeraziła inwestorów strata Energomontażu Północ w zeszłym roku (36,5 mln zł). Kurs rośnie ponad 4 proc. Sporą korektę spadkową zaliczają portale internetowe - Interia i Grupa Onet. W końcu lutego dotcomy były liderami wzrostów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Platforma podcięła skrzydła kupującym