GPW: po chwilowym wzroście indeksy ruszyły w dół

Marek Druś
opublikowano: 14-02-2002, 10:55

Sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od wzrostu kursów większości spółek. Na otwarciu WIG 20 zyskał 0,4 proc., a TechWIG-u o 0,7 proc. Siła popytu, podobnie jak na poprzednich sesjach, szybko się wyczerpała i indeksy ruszyły w dół. Spada kurs Agory, która podała słabe wyniki i prognozy finansowe. Z zadowoleniem przyjęto za to kwartalne rezultaty Computerlandu.

Początek czwartkowych notowań na warszawskiej giełdzie zapowiada powtórzenie scenariusza z poprzednich sesji, kiedy na rynku przez większą cześć dnia utrzymywał się marazm. Po początkowym, dość umiarkowanym wzroście, popyt słabnie oddając inicjatywę podaży. Akcje w większości zmieniają kursy o ułamek procenta. Największa część obrotu przypada na najbardziej płynne papiery blue chipów.

Drożeją akcje TP SA, których kurs rośnie po okresie osłabienia w pierwszych dniach lutego. W górę poszła wyraźnie cena papierów Pekao. Inwestorzy oczekują, że spółka przedstawi dobre wyniki.

Cena akcji PKN Orlen utrzymuje się na poziomie z ostatniego zamknięcia. Inwestorzy nie przejęli się wiadomością o zgodnie rady nadzorczej na zawiązanie joint venture z Basell Europe Holdings.

Spada cena papierów Agory. Spółka poinformowała przed sesją, że w czwartym kwartale miała 1,9 mln zł straty. W analogicznym okresie ubiegłego roku wykazała ponad 46 mln zł zysku. Znacznie obniżył się również zysk operacyjny po czterech kwartałach.

W branży IT drożeją akcje Comarchu i Computerlandu. Popyt na papiery pierwszej ze spółek jest zasługą „techników” i wynikających z analizy sygnałów kupna. Udziały Computerlandu drożeją w związku z dobrymi wynikami przedstawionymi przez spółkę przed sesją. Inwestorzy uznali, że spółka wyjdzie bez szwanku z konfliktu wokół systemu IACS, w budowie którego uczestniczy jako podwykonawca Hewlett-Packarda.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu