GPW: po danych w USA inwestorzy zaczęli kupować akcje

opublikowano: 31-10-2002, 15:17

Gorsze niż oczekiwano dane o wzroście gospodarczym w USA w III kwartale oraz większej niż zapowiadano liczbie tzw. nowych bezrobotnych pomogły europejskim rynkom odbić na krótko w górę. Dotyczy to również GPW. Część inwestorów wierzy, że słabe dane skłonią Fed do obniżki stóp procentowych już na początku listopada.

Wciąż trwa wyprzedaż akcji Pekao. Inwestorzy pozbywają się ich w obawie, że ujawnione w poniedziałek jednostkowe wyniki kwartalne nie potwierdzą zapowiedzi realizacji prognozy tegorocznych wyników spółki.

Pozostałe blue chipy mają się dobrze. Wyraźnie rosną kursy TP SA, KGHM, Prokomu i PKN Orlen. Ten ostatni poinformował dzisiaj o podpisaniu umowy o utworzeniu konsorcjum z Rotch Energy.

Zmalał wyraźnie popyt na akcje Netii. Papiery spółki drożały w pierwszej części notowań o kilkanaście procent, po minięciu notowań wzrost jej kursu jest mniej wyraźny.

Zwiększyła się podaż papierów Agory i Mostostalu Zabrze. Pierwsza ze spółek tanieje m.in. z powodu fiaska planu przejęcia Europlakatu, co zapowiadano po przejęciu przez nią giełdowego AMS. Papiery Mostostalu Zabrze tanieją wyraźnie, choć w pierwszej części notowań cieszyły się dużym popytem. Na czwartek zaplanowano wznowienie przerwanego we wtorek NWZA spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: po danych w USA inwestorzy zaczęli kupować akcje