GPW: po południu nastroje uległy znaczącej poprawie

Tomasz Furman
17-12-2001, 12:36

Mimo minimalnych spadków zanotowanych na otwarciu dzisiejszej sesji inwestorzy dość szybko zaczęli składać większą liczbę zleceń kupna. W efekcie po kilkudziesięciu minutach podstawowe indeksy warszawskiej giełdy zaczęły wychodzić na plus. Spośród spółek zaliczanych do indeksu WIG 20 największy wzrost zanotowały walory Netii. Ich kurs w stosunku do piątkowego zamknięcia zwyżkował już nawet powyżej 30 proc. Tak znacząca zmiana jest prawdopodobnie efektem spekulacji na temat dalszych losów przedsiębiorstwa. Już jutro NWZA ma rozstrzygnąć kwestię dalszego istnienia spółki. O ile jednak w tej sprawie z przegłosowaniem odpowiedniej uchwały raczej nie będzie problemów o tyle z podjęciem decyzji przez Telię o wsparciu finansowym, już tak. W piątek Netia podała informację o nie wypłaceniu odsetek od obligacji o terminie wykupu w 2009 r., co przez część obserwatorów jest odbierane jako kolejny etap gry między wierzycielami, a spółką.

Kolejną spółką, która zyskuje na wartości więcej niż indeksy jest Elektrim. W tym przypadku wzrosty to efekt odreagowania zbyt dużych przecen oraz zebrania przez przedsiębiorstwo większości środków na spłatę zobowiązań wynikających z obligacji. Lepiej niż rynek zachowują się również spółki informatyczne na czele z Prokomem, Softbankiem i ComArchem. W rezultacie znaczącego popytu na spółki sektora IT TechWIG zyskuje 3 proc. pozostawiając daleko w tyle inne wskaźniki.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: po południu nastroje uległy znaczącej poprawie